Czy warto korzystać z parabanków ? Niezależne opinie.

Najlepsze parabanki w Polsce


Posted by admin1 on 15 maja 2013 in Porady dla kredytobiorców with No Comments


Biuro Informacji Kredytowej gromadzi dane osób, które zaciągnęły kredyty bankowe i które są klientami SKOK-ów. Informacje te służą następnie do stworzenia ocen punktowych, które – dla banków i SKOK-ów – są najlepszym źródłem wiedzy o klientach zainteresowanych zaciągnięciem zobowiązania.

BIKBIK dla jednych jest straszakiem i największą przeszkodą w zaciągnięciu kredytu, a dla innych – najlepszą kartą przetargową w walce o najkorzystniejszą ofertę. Niestety, złej reputacji – a więc złych ocen zgromadzonych w BIK – trudno jest się szybko pozbyć. W przypadku osób, które posiadają negatywną historię kredytową, większość propozycji bankowych może okazać się niedostępna, a wtedy, jedyną szansą na pozyskanie dodatkowych środków stają się popularnie pożyczki online, czyli pożyczki udzielane przez osoby prywatne lub parabanki. Z drugiej strony – pozytywna, wysoka punktacja w BIK może przynieść wiele korzyści. Dobrze oceniona osoba starająca się o „tradycyjny” kredyt może bowiem liczyć na lepsze oferty i na uzyskanie pozytywnej decyzji w krótszym czasie i z pominięciem wielu, często męczących i kłopotliwych formalności.

Choćby dlatego warto okiełznać BIK i – przed złożeniem wniosku o kredyt – zaaplikować do Biura Obsługi Klienta podanie o raport zawierający informację o Ocenie Punktowej. Warto także terminowo spłacać zaciągnięte już kredyty i pożyczki konsumenckie, a jeśli takich nie posiadamy – zdecydować się na skorzystanie z bankowej oferty proponującej karty kredytowe. A wszystko po to, żeby – jeszcze zanim pomyślimy o otrzymaniu dodatkowych środków – spłacać bankowe zobowiązania regulaminowo i już na starcie drogi o bankowy kredyt zyskać kartę atutową w postaci pozytywnej historii i wysokiej punktacji w rejestrach BIK.

« previous post

Czego powinniśmy wymagać od firmy...

Jeżeli decydujemy się na pożyczkę pozabankową, musimy o paru rzeczach pamiętać. Powinniśmy sobie uświadomić, że nie tylko firma pożyczkowa ma prawo od nas pewnych rzeczy wymagać, działa to także w drugą stronę. (więcej…)

next post »

Czy w parabanku łatwiej o pożyczk....

W Polsce odkąd Komisja Nadzoru Bankowego zaostrzyła kryteria przyznawania kredytów można zauważyć wzrost aktywności finansowych instytucji pozabankowych zwanych parabankami. (więcej…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

No trackbacks yet.

Posts with similar tags

Posts in similar categories

No post with similar categories yet.