Pożyczka EkspresKasa z Ferratum Bank – nasza opinia i analiza oferty.

Ekspres Kasa to marka należąca do dużej międzynarodowej grupy Ferratum Banku, który zajął już pokaźną część rynku pożyczek online w Polsce. Bank ten uzyskał licencję bankową na Malcie, dlatego też posługuję się taką nazwą w całej Europie, aczkolwiek schemat działalności jest typowy dal firm pożyczkowych. Grupa ta specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek internetowych zwykle na dość wysoki procent.

Ekspress kasa jak pożyczaćEkspreskasa to jedna z głównych marek tej grupy kapitałowej. Ferratum Bank posiada jeszcze inne marki takie jak KasaTAK, a także pośredników jak Ofin. Warto zwrócić uwagę na fakt, że oferta pierwszej pożyczki dotyczy tylko nowych klientów całej grupy Ferratum, zatem obojętnie z jakiej strony i pod jaką marką z niej skorzystamy, można to zrobić tylko jeden raz. Kolejne pożyczki będą już oprocentowane na standardowych warunkach z uwzględnieniem również normalnych opłat. Dotyczy to także Ofin, który w zasadzie należy do innej spółki, ale jako pośrednik nie udziela pożyczki, bowiem udziela jej Ferratum.

Pierwsza pożyczka

Na wszystkich stronach oferta jest taka sama, dlatego skupimy się na tej najbardziej rozpoznawalnej, czyli EkspresKasa. Możemy tu skorzystać jako nowy klient z pierwszej darmowej pożyczki do 1500 zł na okres 15, 30 lub 60 dni. Okres 60 dni został wprowadzony niedawno dla darmowej pożyczki. Wcześniej okres maksymalny dla pierwszej darmowej wynosił 30 dni, a 60 dniowy okres dotyczył już pożyczki z normalnymi opłatami i oprocentowaniem. Teraz prawdopodobnie pod wpływem konkurencji można wziąć pierwszą pożyczkę za darmo również na 60 dni i spłacić ją w dwóch równych ratach. Oferta ta jest wprowadzona w formie promocyjnej, więc nie wiemy czy pozostanie na stałe, czy to tylko czasowa promocja. Pracownicy firmy również nie byli nam wstanie powiedzieć do kiedy będzie ważna i czy jest na stałe, czy tylko na jakiś czas.

Druga i kolejne pożyczki

Tutaj Ameryki nie odkryjemy – poza promocją pożyczki w Ekspres Kasa i całej grupie Ferratum są drogie, tak samo z resztą jak we wszystkich firmach na tym rynku. Ferratum nie należy do najtańszych w kwestii opłat i RRSO, ale też są znacznie droższe firmy.

Proces wnioskowania

Ferraatum aplikacja pożyczkiProcedura jest standardowa – ustalamy kwotę i czas, wypełniamy formularz, dokonujemy przelewu weryfikacyjnego i gotowe – czekamy na zatwierdzenie lub odrzucenie wniosku. Na stronach należących do Ferratum Bank są różne szaty graficzne, ale sam formularz jest bardzo zbliżony do Ekspres Kasy. Użyteczną funkcją w Ekspres Kasie jest również możliwość skorzystania z pomocy konsultanta online za pomocą czatu.

Reasumując Ekspres Kasa to firma jakich wiele, ale pierwsza pożyczka jest całkiem opłacalna ponieważ mamy tu najdłuższy okres spłaty promocyjnej darmowej pożyczki dostępny na rynku. Bodajże tylko Wonga również daje 60 dni na spłatę w przypadku swojej pożyczki promocyjnej za 10 zł. Oferta pierwszej pożyczki jest dobra oczywiście pod warunkiem, że spłacimy ją w terminie. Poza promocją jest podobnie jak we wszystkich firmach, czyli drogo.

Źródła:
1. EkspresKasa.pl – strona Ekspres Kasy
2. Ekspreskasa i Ferratum Bank – analiza pożyczki za darmo na blogu finansowym Antyhaczyk.
3. Ferratum.pl – Strona Ferratum Banku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*