Czy warto oszczędzać w parabanku

Mimo kryzysu jaki nie odpuszcza wiele osób posiada oszczędności, które chciało by ulokować tak, żeby przynosiły dochody. Niestety dziś to nie jest wcale tak prosta sprawa. Jak zatem sobie radzić z takim “kłopotem” ?

Wśród dostępnych alternatyw można wyróżnić głównie :

– lokaty bankowe

– lokaty w parabankach

– inwestycje w akcje

– inwestycję w biznes

Dziś chciałbym zająć się dwoma pierwszymi możliwościami, które są bez wątpienia najpopularniejsze.
Nie da się ukryć, że znaczna większość Polaków korzysta z pierwszej opcji. Tym co przemawia za jej wyborem jest w głównej mierze bezpieczeństwo ulokowanych tam pieniędzy. Jednak “zyski” jakie można otrzymać z takiego działania często są znacznie poniżej oczekiwań – ledwie w pewnej części pokrywają inflację. Czy to intratna lokata dla ciężko zarobionych finansów ?

Dla bardziej łasych zarobków z lokat atrakcyjne mogą się wydawać lokaty w parabankach. Tutaj jednak zależnie od pozycji parabanku na rynku można spodziewać się obiecywanych zarobków. Im pozycja wyższa tym zarobki niższe i tym samym im mniej znany parabank, tym oferta bardziej kusząca. Jednak odwrotnie proporcjonalnie ma się sprawa z bezpieczeństwem. Właśnie o tym przekonali się klienci Amber Gold skuszeni nierealnie wysokimi zyskami stracili wszystko gdy okazało się, że była to zwykła piramida finansowa.

W tym miejscu chciałbym prosić Was o wypowiedzi dotyczące tego jaką lokatę wybrać. Z czego wy korzystacie ? Jakieś konkretne oferty na jakie warto zwrócić uwagę ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*