Czego powinniśmy wymagać od firmy pożyczkowej?

Jeżeli decydujemy się na pożyczkę pozabankową, musimy o paru rzeczach pamiętać. Powinniśmy sobie uświadomić, że nie tylko firma pożyczkowa ma prawo od nas pewnych rzeczy wymagać, działa to także w drugą stronę. Tak więc w pierwszej kolejności mamy prawo domagać się rzetelnych informacji dotyczących oferty pożyczkowej. Zatajanie czegokolwiek przed klientami świadczy o nieuczciwych zamiarach firmy.

Najczęściej parabanki starają się ukryć dane związane z rzeczywistymi kosztami swoich pożyczek. Podyktowane jest to obawą, uzasadnioną zresztą, iż znajomość pewnych faktów wpłynie na znacznie obniżenie zainteresowania ofertą. Naturalnie solidne firmy nie pozwalają sobie na takie niedociągnięcia i udzielają potencjalnym pożyczkobiorcom wszelakich niezbędnych informacji. Następną rzeczą, której nie tylko możemy, ale wręcz powinniśmy się domagać jest dostarczenie nam wszystkich dokumentów, które są wykorzystywane w pożyczkowych procedurach. Najlepiej jest zabrać je do domu i dokładnie się z nimi zapoznać, aby nie było jakichkolwiek niejasności.

W żadnym wypadku nie ulegajmy naciskom ze strony pracowników firmy pożyczkowej, aby umowę podpisać od ręki – zwłaszcza wtedy, gdy pożyczamy większą sumę. Jeśli jesteśmy ponaglani, rozważmy to czy dana firma postępuje z nami wedle zasad fair play. Zastanawiać się nad podjęciem decyzji powinniśmy tak długo jak sami uznamy to za stosowne. Ludzie często popełniają ten błąd, że podpisują umowy, nie znając ich postanowień, co pociąga za sobą przykre konsekwencje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*